Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Kursy dla osób dorosłych

Kursy dla osób dorosłych2022-01-24T18:34:12+01:00

Kursy dla osób dorosłych

Program Szkoły Pamięci SPW kładzie nacisk na wykształcenie umiejętności (prawidłowych nawyków w procesie przyswajania wiedzy) przydatnych w następnych etapach wszelkich pamięciowych zmagań uczestników naszych kursów. Nie staramy się by nasi kursanci posiedli jakąś akademicką wiedzę na temat rozwoju pamięci, czy też treningu pamięci.

Ważniejsze w tym zakresie jest wyćwiczenie pamięci i koncentracji uwagi, niż wiedza o niej samej. Dlatego też nasz trening można porównać z treningiem sportowym, gdzie kładziony największy nacisk jest na ćwiczenia i osiąganie coraz to lepszych wyników.

Zajęcia, niezależnie od miejscowości, prowadzone są autorską metodą Szkoły Pamięci SPW. Szkolenie ma na celu zapoznanie z możliwościami naszego umysłu, poznaniem odpowiednich mnemotechnik wspomagających zapamiętywanie oraz wyćwiczenie odpowiednich nawyków przydatnych w procesie zapamiętywania.
Intensywność

Dla dorosłych przewidziane są kursy o różnym stopniu intensywności.

Intensywne kursy wyróżniają się szybszym tempem pracy oraz większą ilością zajęć tygodniowo. Niezależnie od intensywności kursu, każdy Autoryzowany Trener samodzielnie dostosowuje tempo pracy i zakres materiału do możliwości grupy uczestników. W grupach młodzieżowych oraz studenckich przewidziane są dodatkowe zagadnienia z zakresu przyswajania materiału na egzaminy.