Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Geneza Firmy SPW

Geneza Firmy SPW2023-09-10T19:57:09+02:00

Geneza Firmy SPW

Geneza firmy SPW sięga do roku 1991 i ustanowienia pamięciowych Rekordów Guinness’a. Pracujemy z uczestnikami kursów w oparciu o te same metody, według których przygotowywali się nasi rekordziści. Rozwój technologiczny, który dokonał się w ciągu ostatnich prawie 20 lat pozwolił natomiast na stosowanie znacznie lepszych rozwiązań multimedialnych i audiowizualnych w zastosowaniach edukacyjnych.

W 1991 roku Monika i Maksymilian jako pierwsi w Polsce na wielką skalę udowodnili, że trening pamięci i koncentracji uwagi jest nie tylko możliwy, ale i skuteczny. Krótko później powstała firma, która spopularyzowała trening pamięci. Zainteresowanie mediów i chętnych na kursy było olbrzymie i wkrótce na terenie całej Polski kilkaset osób rozpoczęło działalność treningową na bazie doskonałej metody.

Rekordy pamięciowe Moniki i Maksymiliana przywołujemy z dumą (zobacz Księgę Guinness’a), jako fundament czegoś nowego w polskiej edukacji. Zasadniczą cechą naszej metody jest jej powtarzalność i gwarancja wyników. Pracując z grupami na terenie całej Polski ze zdumieniem stwierdziliśmy, że najbardziej spektakularne efekty trening przynosi nie najzdolniejszym, lecz właśnie osobom ocenianym jako przeciętne lub słabe. Trening pamięci nie tylko wyzwala potencjał drzemiący w każdym z nas. Oprócz tego inspiruje, powoduje że szkoła, czy szerzej pojmowana praca intelektualna, przestaje być ciężarem nie do sprostania – przeciwnie – staje się wyzwaniem, które podejmuje się z największą przyjemnością. Szkoła, uczelnia, praca – dla wielu naszych wychowanków z miejsc porażek przekształciły się w arenę osobistego sukcesu.