Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Gdzie nas tylko poniesie – ale co musimy spakować?

//Gdzie nas tylko poniesie – ale co musimy spakować?

Gdzie nas tylko poniesie – ale co musimy spakować?

2022-06-07T11:42:53+02:007 czerwca 2022|

Lista rzeczy do spakowania na wakacyjny wyjazd:

👉Dokumenty i pieniądze
To najważniejsze z rzeczy, które muszą znaleźć się w bagażu. Podstawą jest dowód osobisty. Potrzebne może być też prawo jazdy, jeśli chcemy przemieszczać się samochodem – własnym lub wynajętym na miejscu. Jeżeli planujemy wakacje z dzieckiem, nie możemy zapomnieć o książeczce szczepień. Poza tym na wakacjach nie obejdziemy się bez karty płatniczej. Nie zaszkodzi również pomyśleć o gotówce i drobnych na wypadek sytuacji, w których nie można płacić kartą.
👉 Apteczka
Środki medyczne to kolejny niezbędny element każdej walizki. W pierwszej kolejności spakujmy leki, które stale przyjmujemy, w tym przede wszystkim te, których nie da się kupić bez recepty. W razie potrzeby tabletki przeciwbólowe czy inne środki medyczne będzie można kupić w pobliskiej aptece.
👉Elektronika
Wakacje to dobry czas na odpoczynek od telefonu i laptopa, ale w dzisiejszych czasach ciężko się bez nich obejść nawet w takich sytuacjach, tym bardziej, że mogą one dostarczać rozrywki i pozwalają na kontakt z bliskimi. Miejmy w pamięci też ładowarki. Ponadto na urlopie z oczywistych względów przydatny jest aparat fotograficzny wraz z zapasową kartą pamięci.
👉Kosmetyczka
Na wyjazdach najlepiej sprawdza się kosmetyczka w wersji mini. Na wakacjach wystarczy ograniczyć się do ulubionych kosmetyków, które używamy na co dzień i niezbędnych akcesoriów higienicznych. W sklepach można znaleźć duży wybór kosmetyków o niewielkich pojemnościach, aby kosmetyczka nie zajmowała zbyt dużo miejsca w walizce. Pamiętajmy, że niektóre z kosmetyków i przyborów są na wyposażeniu hotelowej łazienki.
👉Odpowiednie ubrania
Dobór garderoby na urlop zależy nie tylko od tego, gdzie się wybieramy i jaka będzie pogoda, ale także od konkretnych urlopowych planów. Warto zabrać ze sobą ubrania, które pozwolą wyglądać schludnie i wygodnie, aby poczuć pełną swobodę wolnego czasu, ale też dobrze się czuć z własnym wizerunkiem i wyglądać atrakcyjnie na pamiątkowych zdjęciach.
Zawsze powinniśmy mieć ze sobą ochronę przeciwdeszczową, aby brzydka pogoda nie stanowiła przeszkody w zwiedzaniu miasta. Jeśli ma to być weekend we dwoje, jak najbardziej wskazana jest elegancka sukienka lub koszula i spodnie, w których śmiało można choćby udać się na romantyczną kolację do hotelowej restauracji.
👉Przewodnik turystyczny
Jeśli w planach mamy zwiedzanie miasta, na pewno przyda się przewodnik, który dostarczy mnóstwo inspiracji oraz sporą dawkę wiedzy o historii danego miejsca i jego unikalnym klimacie. Dzięki przewodnikowi z łatwością dobierzemy najbardziej atrakcyjne cele wycieczki. Pomocna będzie też mapa z wcześniej zaznaczonymi punktami, do których chcemy się udać, albo po prostu GPS w telefonie.

👉Przenośna rozrywka

Warto również wcześniej zaplanować dodatkowe atrakcje. Być może najdzie nas ochota na urozmaicenie sobie czasu za pomocą ulubionej formy relaksu, na którą dotychczas brakowało czasu. Przygotujmy książki i filmy lub gry (np. poręczne planszówki), które dostarczą upragnionej rozrywki i odprężenia.