Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

2006 r. – Pytanie na śniadanie

//2006 r. – Pytanie na śniadanie

2006 r. – Pytanie na śniadanie

2018-11-17T14:49:58+01:0030 czerwca 2006|
Magazyn śniadaniowy Dwójki to codzienna dawka energii. Ciekawi goście, eksperci, gwiazdy – to tylko niektóre atrakcje programu. Trenerzy SPW wielokrotnie gościli wraz ze swoimi wychowankami na wygodnych kanapach tego porannego programu. O kilku z nich można przeczytać poniżej.
*w jednym z programów prowadzonym przez Marcina Prokopa oraz Dorotę Wellman wystąpił jako ekspert z zakresu pamięci Tomasz Wachowiak wraz ze swoją uczennicą Natalią Butt-Husseim.

Natalia miała za zadanie zapamiętać 20 chaotycznie porozrzucanych kolorowych planszy podawanych w dość szybkim tempie przez Marcina Prokopa.

  • Pomimo wielu celowych, utrudniających koncentrację, „błędów” przy podawaniu kolorów przez Marcina Prokopa,
  • pomimo wielu głośnych dekoncentrujących komentarzy,
  • pomimo wielu gości w programie,
  • pomimo równoczesnego przygotowywania potraw, wraz zodpowiednimi komentarzami, przez Dorotę Stalińską,
  • pomimo ogólnego zgiełku Natalii udało się !!!

Zapamiętała wszystkie 20 chaotycznie podanych kart i bezbłędnie odpowiedziała jaka z nich przyporządkowana była której pozycji.

Każda z 20 prezentowanych kart była innego koloru. W niektórych przypadkach mieliśmy do czynienia z odróżnianiem odcieni kart poprzez zastosowanie przedrostka ciemno… lub jasno…

Wartym zaznaczenia jest fakt, iż Natalia wykonała to ćwiczenie po 7 latach od zakończenia podstawowego kursu treningu pamięci, bez wcześniejszego specjalnego przygotowania.

Po skończonym ćwiczeniu, już poza wizją Natalię spotkała kilkuminutowa owacja wszystkich osób zgromadzonych w studio od gości, poprzez autorów programu, na ekipie technicznej kończąc.

*Innym razem, w tym samym programie, mogliście nas obejrzeć w programie, który poświęcony był tematowi „Jak obudzić w dziecku geniusza”, którego głównymi prowadzącymi byli: Iwona Kubicz i Michał Olszański. Relację przedstawiamy poniżej.

Jako eksperta do programu tym razem zaproszono trenera SPW z Gdańska – Małgorzatę Tobiszewską.

Telewidzowie mogli dowiedzieć się z programu dlaczego pamięć odgrywa tak ważną rolę w życiu codziennym ucznia, studenta, pracownika, managera i każdego z nas. Rozmawiano o tym jak rozbudzić w dziecku „geniusza” oraz jak pracować z utalentowanym dzieckiem, aby wspomóc jego wrodzone zdolności. Poruszono też tematykę dzieci, którym nauka z różnych powodów nie przychodzi zbyt łatwo, które mają problemy z koncentracją, pamięcią, przyswajaniem wiadomości.

Takie dzieci warto wspomóc treningiem pamięci i koncentracji uwagi, warto zainwestować w ich rozwój aby miały zapewniony odpowiedni start w dorosłe życie.

O tym, jakie efekty mogą dać profesjonalne treningi pamięci prowadzone przez trenerów SPW widzowie mogli przekonać się naocznie podczas pokazu zapamiętywania jednej z podopiecznych Małgorzaty Tobiszewskiej – zaledwie 11-letniej Agnieszki Moczulskiej, uczennicy IV klasy SP nr 8 w Gdańsku.

Podczas dyżuru telefonicznego Małgorzata Tobiszewska odpowiadała na pytania telewidzów, które w głównej mierze dotyczyły sposobów na wsparcie i rozwój talentów dzieci i młodzieży oraz metod pracy z dziećmi mającymi problemy w przyswajaniu wiadomości szkolnych.

Duże zainteresowanie (mimo, że program poświęcony był dzieciom i młodzieży) było również kursami przeznaczonymi dla osób dorosłych prowadzonymi przez SPW.

*Kolejny raz na ogólnopolskiej antenie Programu 2 TVP w programie ” Pytanie na śniadanie” skorzystaliśmy z zaproszenia reżysera programu p. Eweliny Pełszyńskiej do udziału w dyskusji o pamięci i jej treningu.

W programie prowadzonym przez Agatę Młynarską i Dariusza Bugalskiego wzięli udział:

* trener SPW Ryszard ZAREMBA
* jego uczeń Maksymilian RADZIMIRSKI
* reżyser i aktor Tomasz Dutkiewicz oraz
* aktor Piotr Machalica

Rozmowę o pamięci rozpoczął nasz trener – Ryszard Zaremba omówieniem stopnia wykorzystania pamięci przez przeciętnego człowieka oraz wyjaśnieniem zjawiska TOT (mam na końcu języka…). Omówił też zjawiska zapamiętywania poprzez wyobrażenia sytuacyjne, poparte przez aktorów biorących udział w telewizyjnej dyskusji.

W dalszej części programu, prowadzący poprosili o zaprezentowanie efektów treningu pamięci w wykonaniu Maksymiliana Radzimińskiego. Trener Ryszard Zaremba zaproponował zapamiętywanie 20 elementów abstrakcyjnych, jakimi są litery. Niestety, ze względu na ograniczony czas programu skrócono zestaw zapamiętywanych liter do 10 pozycji. Uczestnicy biorący udział w dyskusji proponowali zapamiętywanie pojedynczych przez nich podawanych dowolnych liter: A, Ć, H, G, J, D, S, B, L, M. Maksymilian po bezbłędnie odtworzonej ich kolejności, nagrodzony został w studio gromkimi oklaskami.

Po zakończeniu tej części programu trener Ryszard Zaremba przez godzinę dyżurował przy telefonie i udzielał odpowiedzi i porad telewidzom na temat trenowania pamięci.