Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

’Twoja pamięć jest lepsza niż sądzisz!’

//’Twoja pamięć jest lepsza niż sądzisz!’

’Twoja pamięć jest lepsza niż sądzisz!’

2018-11-17T12:38:45+01:0017 kwietnia 2011|

Projekt „Twoja pamięć jest lepsza niż sądzisz” realizowany był w ramach Działania 9.5 Priorytetu IX POKL i polegał na przeprowadzeniu treningu pamięci z modułem szybkiego czytania.

Realizacja projektu rozpoczęła się od początku października 2010 r. Uczestniczyło w nim 65 uczestników (taka sama ilość chłopców i dziewcząt) z klas III – VI ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej.

W ramach kursu odbyło się 46 godzin zajęć dla każdej z 4 grup.
Projekt „Twoja pamięć jest lepsza nią sądzisz” był dziełem szczególnym i to z wielu względów.
Po pierwsze był wspaniałą szansą, i to, jak udowadniają wyniki ewaluacyjne, wykorzystaną, dla dużej grupy uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej. Był szansą na nowe otwarcie na własnej drodze edukacyjnej, na intensyfikację własnego rozwoju. Uczestnicy i uczestniczki projektu, dzięki metodologii pracy SPW, doświadczeniu trenera, zarówno stricte trenerskiego jak i pedagogicznego, osiągnęli wspaniałe rezultaty w szybkim czytaniu ze zrozumieniem oraz w zapamiętywaniu.
Na podkreślenie zasługuje jeszcze jedna rzecz. Otóż osiągnęli oni jeszcze coś, co jest, kto wie, czy nie najważniejsze a mianowicie nowe, jaśniejsze postrzeganie samych siebie, radość uczenia się i nowy zastrzyk motywacji do nauki i pracy nad sobą.
Po drugie, projekt ten był pierwszym realizowanym przez trenera. Praca z dziećmi, osiągnięte rezultaty, bez wątpienia są powodem do dumy i wielkiej satysfakcji, ale także mocnym bodźcem motywacyjnym do polepszania warsztatu pracy, do poszukiwania jeszcze skuteczniejszych sposobów oddziaływań.
Szczególnym powodem do radości i satysfakcji dla trenera była współpraca z wieloma pracownikami szkoły, i to nie tylko pedagogicznymi, a zwłaszcza z dyrektorem szkoły – panią Teresą Gawron i wicedyrektorem – panią Elżbietą Pietrzak, która dodatkowo pełniła rolę koordynatora projektu. Ogromne wsparcie, życzliwość i osobiste, duże zaangażowanie w sprawę powodzenia projektu, zasługują na podkreślenie, promocję takich postaw a przede wszystkim na uznanie i wielką wdzięczność trenera.