Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Flash, Flash…… i po Flashu.

//Flash, Flash…… i po Flashu.

Flash, Flash…… i po Flashu.

2021-07-10T06:57:13+02:007 lipca 2021|

Wrocław, dn. 05.07.2021 r.

Każdy kto korzysta z naszego oprogramowania, czyli każdy aktywny trener SPW napotkał problemy z dawnej popularnym Adobe Flash Player.  Nam te problemy również nie są obce, a nawet spędzają sen z powiek. Albowiem na etapie tworzenia oprogramowania, a także Delfina uwierzyliśmy w tę technologię i w dużej mierze oparliśmy na niej nasz dorobek, który miał być prezentowany w formie ciekawej i interaktywnej.

Fakt, że Flash nie będzie wspierany z końcem roku 2020 wiadomo było od około roku przed jego

 wyłączeniem. Programiści, którzy odpowiedzialni byli za tworzenie naszego oprogramowania uspokajali, że brak wsparcia nie oznacza końca Flasha, a jedynie brak jego rozwijania. Okazało się, że niestety jest inaczej, gdyż powoli staje się niemożliwe korzystanie z aplikacji opartych na Flashu.

Poszukiwaliśmy rozwiązań kompromisowych, próbowaliśmy ten problem obejść i częściowo nam się to nawet udało. Przy okazji okazało się, że wielu z Państwa nie korzysta z naszego grupowego facebooka, gdyż tam znajdowały się podpowiedzi, a Państwo prosili o radę w centrali. Dla zachęty, przypomnienia, a może rozwiązaniu u niektórych z Państwa tych problemów cytujemy post z 7 marca br.:

Jest w końcu kilka dobrych informacji. Po naprawdę wielu próbach i ekspertyzach udało się uzyskać narzędzie, które dzielnie radzić sobie będzie z naszymi flashowymi elementami. Początkowo wszyscy producenci przeglądarek informowali o jednie braku wsparcia dla flacha, gdy tymczasem całkiem go wyłączyli pozbawiając wielu dodatkowych wcześniej sprawdzonych rozwiązań.

Proszę ściągnąć i zainstalować z linka „starą wersję firefoxa” – która nie ma żadnego wpływu na najnowszą (można mieć obie na komputerze, a do celów Delfina korzystać z poprzedniej. Jednak aby nie wprowadzać dodatkowego zamieszania do programów trenerskich warto w ogóle aktualnej wersji firefoxa zrezygnować posługując się tylko przesyłaną obecnie. Ze współczesnych przeglądarek wystarczy Chrome czy Edge.

https://1drv.ms/u/s!AsA5jiHaSUJdhcoG94yFIQ881XBcQw?e=Bixs0r

pozytywnego sciągania, instalowania i elementów flashowych używania!!!”

Jednak te rozwiązania, które tam się ukazały w części przypadków zdały egzamin, w części po prostu nie rozwiązały problemu. Stanęliśmy więc przed wyzwaniem całkowitej zmiany technologii na

 nowoczesny i bezpieczny XHTML5. 

Wszystko jest możliwe, jednak wymaga czasu i środków. I z tego też względu prosimy o cierpliwość. Staliśmy się bowiem troszkę ofiarami  własnego sukcesu jakim jest ilość materiałów jakie opracowaliśmy. Jednak im jest ich więcej, tym więcej czasu na ich zmianę. 

Postaramy się wprowadzać te zmiany sukcesywnie, wierząc, że przez najbliższy rok szkolny pożegnamy się całkowicie z Flashem będąc już od niego niezależnym. Do tej pory musicie Państwo pogodzić się z trudniejszą sytuacją i prezentując jakiś program na zajęciach po prostu sprawdźcie czy u Was zadziała. W przeciwnym przypadku znajdując dla niego alternatywne rozwiązanie, których również nie brak.