Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Uwaga! Skoncentruj się

Uwaga! Skoncentruj się

2020-08-19T13:26:25+00:0019 sierpnia 2020|

Stymulowanie mózgu jest proste i dostępne dla każdego. Wystarczy odrobina kreatywności i szczerych chęci. Sposobów na rozwijanie funkcji poznawczych jest wiele.

Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi na określonym zadaniu przez dłuższy czas. Potrzeba do tego kompetencji selekcjonowania bodźców, wybierania istotnych wiadomości i omijania zbędnych. Współpracuje ona z pamięcią. Ich połączenie powoduje satysfakcjonujące radzenie sobie z wyzwaniami i wykonywania codziennych obowiązków.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ćwiczeń na koncentrację, które warto wprowadzić, aby zmaksymalizować skupienie.

  • Puzzle – to rozrywka, jak i ćwiczenie, które wymaga niejednokrotnie długotrwałego skupienia uwagi na podzielonych elementach obrazka
  • Wyszukiwanie różnic między obrazkami – możesz znaleźć je w kolorowych magazynach czy w internecie.
  • Rozwiązywanie zagadek, krzyżówek i łamigłówek – za każdym razem, kiedy rozwiązujesz zadanie, wspomagasz zdolność koncentracji wymagającego kojarzenia i przypominania sobie znanych informacji
  • Rozwiązywania w myślach zadań matematycznych – może to być dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie większych liczb. Dostosuj poziom zadań do swoich możliwości. Nie każdy musi być mistrzem matematycznym, a odpowiednia koncentracja może zaskoczyć rezultatami.

Pamiętaj, że przy takich ćwiczeniach ważna jest systematyczność, a także przerwy dla skutecznej pracy mózgu. Zadbaj o odpowiednią ilość tlenu, jak i relaks. W takich chwilach mózg nabiera energii do działania, utrwala informacje i się regeneruje. Ćwiczenia możesz modyfikować według uznania. Dopasuj je tak, aby odpowiadały Twoim możliwością.