Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Pokaz talentów naszego umysłu

//Pokaz talentów naszego umysłu

Pokaz talentów naszego umysłu

2020-03-20T09:48:25+00:0011 marca 2020|

Co ci się w nim/niej podoba? Podpytują się często ludzie, chcąc znać zdanie innych na dany, zazwyczaj popularny personalny temat. Można odpowiedzieć, że nasz obiekt zainteresowania jest bardzo ambitny, ma pozytywne podejście do życia, cechuje go opiekuńczość i ma niezwykle tajemniczą osobowość. Wybierasz naszego kandydata? Brawo, właśnie wygrałeś podróż w nieznane ze swoim umysłem.

Swoją drogą, trudno o lepszego kompana, choć faktycznie, jeśli chodzi o fizyczną atrakcyjność, dużo mu do amanta. Zastanówmy się jednak nad innymi talentami naszego umysłu, które uważamy za oczywiste lub kompletnie nie przyszło nam do głowy, że w ogóle istnieją.

  • Talent 1. Świadome odczucia. Czyż to nie genialne, że widząc pewne osoby lub myśląc o nich, automatycznie uśmiechamy się, lub z odwróconą głową mijamy koleżankę, która znana jest ze swego uwielbienia do plotkowania?
  • Talent 2. Efektywność. Rozumiana w wielu kontekstach. My wspomnimy o najważniejszym, czyli umiejętne posługiwanie się językiem. Zdolność sensownej komunikacji, prowadzenia dyskusji, wyznań, śpiewu. Umiejętność natychmiastowego łączenia słów, której to nie jesteśmy ,nawet w małym procesie, zdolni ogarnąć świadomie.
  • Talent 3.  Porównywanie. Dzięki temu, że mamy tak wielką konkurencje na świecie, nasz mózg jest w staniem porównywać rzeczy ze sobą i podpowiadać nam dobre rozwiązania na tej podstawie. Widząc kobiety we wszystkich odcieniach włosów, w niedługiej chwili jesteśmy w stanie stwierdzić, że podobają nam się na przykład blondynki.
  • Talent 4. Kojarzenie. To dzięki niemu nie musimy uczyć się stale od nowa i od nowa. Raz poznane słowo ląduje w niezliczonej liczbie zakątków, gdzie ma cokolwiek wspólnego z innymi słowami, jakie już tam są. To w praktyce bogactwo słownictwa i umiejętność tworzenia złożonych wypowiedzi, a także ich rozumienie.
  • Talent 5. Ja. Tak, to my sami jesteśmy największym talentem naszego umysłu. Indywidualna osobowość i to, że „jestem jaki jestem”.

Małgorzata Litwin