Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Myśl lepiej – od dzisiaj i na zawsze

//Myśl lepiej – od dzisiaj i na zawsze

Myśl lepiej – od dzisiaj i na zawsze

2020-03-04T09:55:32+00:0026 lutego 2020|

Nieważne czy jesteś uczniem, który zapamiętywać musi ze względu na liczne sprawdziany, czy też studentem, doktorantem, pracownikiem biurowym, emerytem – każdy z nas musi trenować pamięć, dbać o nią, jak o wrażliwą skórę i często odświeżać, niczym figurki na półce aby nie uległy zakurzeniu.

 

Wszystkim nad przyda się stosowanie prostych trików pamięciowych, mających na celu utrzymanie naszej pamięci w ciągle wysokim, wydajnym stanie.

  • Pewne słowa, zdarzenia, rzeczy warte zapamiętaniu często nachodzą nas w chwilach, w których akurat nie chcemy  o nich pamiętać. Warto więc nosić ze sobą notes, najlepiej taki z podziałem na wszystkie dni w roku i po prostu zapisywać te ważne słowa klucze, a przykładowo wieczorem zawsze sprawdzać, co się danego dnia zapisało i zajmować się tym w stosowym czasie.
  • Wybierz dobre warunki do myślenia. Masz poważny orzech do zgryzienia? Nie zajmuj się tym w nocy, kiedy jesteś psychicznie zmęczony, gdy wiele problemów namnożyło się w jednej chwili. Kiedy jesteś w słabej kondycji psychicznej nierzadko nawet proste sprawy wydają się płotkami nie do przeskoczenia, a motywacja i zdolność logicznego, efektywnego myślenia jest bardzo niska.
  • Rozprosz się na drobne! Powszechnie uważa się, że korzystanie z wielu materiałów jednocześnie niepotrzebnie nas rozprasza i nie pozwala jakościowo uczyć się, pracować. A jednak, kiedy chodzi o  wysiłek kreatywny, warto wspomagać się różnymi materiałami równorzędnie. Mówimy tu o książkach i innych tekstach pisanych, nagraniach głosowych np. via dyktafon, nagraniach video, a nawet przekonaniami osób z naszego towarzystwa. Pozwala nam to doznać wiele impulsów na ten sam temat jednocześnie i tym samym stworzyć coś wyjątkowo kreatywnego!
  • Odpoczynek – przed treningami pamięci pamiętaj o zlikwidowaniu nerwowego napięcia i sytuacji stresogennych. Czysty umysł sam zadba o to aby unikać błędów i pokaże nowe ścieżki dla oklepanych sytuacji. Można mu zaufać.


Małgorzata Litwin