Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

01.09.2013 r. – Fitness mózgu: jak skutecznie gimnastykować umysł

//01.09.2013 r. – Fitness mózgu: jak skutecznie gimnastykować umysł

01.09.2013 r. – Fitness mózgu: jak skutecznie gimnastykować umysł

2018-11-17T14:51:04+00:001 września 2013|

Polskie Radio Program 4

Kończą się wakacje i sezon urlopów Czas wracać do szkoły, pracy i na uczelnie. Warto zadbać o dobrą kondycję swego mózgu.

Kliknij i posłuchaj

Nasze mózgi w pracy i szkole muszą wspiąć się na wyższy poziom aktywności. Po okresie lenistwa nie jest to wcale łatwe, warto pomóc naszym umysłom. Choćby stosując odpowiednią dietę.

– Na śniadanie powinniśmy jeść produkty pełnoziarniste, np. płatki owsiane – mówi Sylwia Leszczyńska Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej Sanvita. – Owoce, np. jagody też są zalecane. Na drugie śniadanie kanapka z łososiem i papryka – dodaje. Ekspertka zaleca też ograniczenie kawy – jedna filiżanka może nas pobudzić, jednak pięć przynosi odwrotny skutek.

Edyta Trzaska, psycholog, trener technik pamięciowych podkreśla, by naszą pamięć ćwiczyć od pierwszych lat życia. – Nasz mózg osiąga swoją pełną dojrzałość około 20 roku życia, później się już starzeje – podkreśla ekspertka. – Mózg można ćwiczyć prostymi metodami, nawet zabawą w Memo. Można też zapisać się na kurs treningu pamięci, gdzie uczymy się technik pamięciowych.

Psycholog podkreśla, że nasz mózg myśli obrazem, dlatego ucząc się powinniśmy przekładać tekst na obraz, budować własne skojarzenia, a przekładając treść na obrazy powinniśmy starać się tworzyć obrazy ruchome, a nie w formie pocztówki.
Najprostszymi metodami na ćwiczenie pamięci jest rozwiązanie krzyżówek lub przypominanie sobie i opisywanie twarzy ukochanej osoby lub ulubionej okładki książki.

Kliknij i posłuchaj