Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Super zajęcia z super pamięcią!

//Super zajęcia z super pamięcią!

Super zajęcia z super pamięcią!

2018-11-17T12:33:49+00:006 września 2012|

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Super zajęcia z super pamięcią”

Dobra pamięć, czy szerzej mówiąc, sprawny umysł oraz umiejętność  szybszego, niż dotychczas, czytania oraz motywacja – to w skrócie mówiąc, klucz do sukcesu w nauce.  Uczniowie  i uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, dzięki staraniom Dyrekcji, mieli szansę na rozwój w tym zakresie. W tej to bowiem szkole zrealizowany był projekt „Super zajęcia z super pamięcią” w ramach Działania 9.5 Priorytetu IX POKL – Oddolne inicjatywy edukacyjne na terenach wiejskich – i polegał na przeprowadzeniu  treningu pamięci z modułem szybkiego czytania.

Dodać trzeba, że pojęcie „trening pamięci”, aczkolwiek odnoszące się do przeważającej części kursu, jest pewnym uproszczeniem. Bowiem oprócz ćwiczenia stricte technik zapamiętywania, oddziaływanie trenera zostało rozszerzone na rozwój sprawności umysłowej w ogóle i podniesienie poziomu efektywności uczenia się.

Realizacja projektu rozpoczęła się formalnie od początku marca  2012 r.  i trwała do końca czerwca  2012 r. Wniosek przewidywał uczestnictwo 44 osób (24 dz. I 18 chł.). W projekcie uczestniczyło dużo więcej osób (52) z klas I – VI z Szkoły Podstawowej  nr 3 w Głuszycy.

W ramach kursu odbyło się 46 godzin zajęć dla każdej z 4 grup.

Projekt „Super zajęcia z super pamięcią” był wspaniałą szansą dla dużej grupy uczniów i uczennic. Trzeba powiedzieć prawdę, że gdyby nie dofinansowanie z Unii Europejskiej (w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego) dzieci z Głuszycy nie miałyby szansy na uczestnictwo w podobnym kursie. Decydującą rolę odgrywają względy finansowe oraz brak podobnych ofert w okolicy.
Uczestnicy i uczestniczki projektu, dzięki metodologii pracy SPW, doświadczeniu trenera, zarówno stricte trenerskiego jak i pedagogicznego, osiągnęli naprawdę świetne rezultaty. Wielu z nich poczuło smak sukcesu i zauważyli że jest on możliwy, tylko trzeba chcieć i wiedzieć jak je osiągać.

Pragnę podziękować Pani Dorocie Hałas – Dyrektorce szkoły. To, w znacznej mierze dzięki jej zaangażowaniu, projekt mógł być realizowany bez przeszkód. Słowa wdzięczności kieruję również pod adresem pani Anity Gluzy z sekretariatu. Ich  życzliwość i pomoc jest nie do przecenienia.

 

Autoryzowany trener SPW – Jan Starek

 

ps. więcej na www.swidnica.spw.pl